TWÓRCZA ZABAWA
zajęcia ogólnoplastyczne z elementami sensoplastyki dla dzieci 4- 6 lat

Będzie kolorowo! Czasem nawet smacznie i pachnąco! Na pewno się pobrudzimy. Będziemy eksperymentować i poznawać różne techniki artystyczne oraz narzędzia. Wszyscy razem. Może przy okazji stworzymy coś ładnego, a może nie. Spędzimy czas kreatywnie, rozwijająco i przyjemnie!

MALI ARTYŚCI
zajęcia ogólnoplastyczne

Na tych zajęciach poznasz różne techniki rysunkowe i malarskie oraz warsztat artysty. Dowiesz się, w jakiej technice czujesz się najlepiej. Rysunek ołówkiem, węgiel, tusz, pastele, akwarele, malarstwo akrylowe, czy rzeźba? W miłej atmosferze, w bezpiecznej przestrzeni rozbudzisz swoją kreatywność. W swoich działaniach będziemy inspirować się pracami znanych artystów. Będziesz poznawać, eksperymentować, uczyć się, TWORZYĆ!

ŚLADAMI WIELKICH ARTYSTÓW
zajęcia ogólnoplastyczne dla dzieci

Zapraszamy do świata sztuki! Poznasz sylwetki najważniejszych artystów i sekrety ich warsztatu. Spróbujesz różnych technik, dzięki czemu rozwiniesz własne umiejętności i kreatywność. Każde spotkanie będzie pełne inspiracji, własnych poszukiwań twórczych i zabawy. Poznasz też ciekawostki z historii sztuki. Będziemy tworzyć rzeźby, malunki, kolaże i wiele innych, zawsze pod okiem doświadczonego artysty prowadzącego.

MALI ILUSTRATORZY
zajęcia plastyczne z elementami grafiki i ilustracji

Ilustracja i grafika to przygoda i sposób na opowiadanie własnym językiem o tym co czuję i obserwuję. Zostaniesz wprowadzona/-ny w jej tajniki. Będziemy łączyć ilustrację z tekstem, poznawać techniki druku takie jak linoryt, monotypia, kalkografia. Podziałamy z szablonem, a nawet zaprojektujemy książkę czy nadruk na torbę:)

MOJE ŚLADY
zajęcia plastyczne z elementami arteterapii

"Moje Ślady" to zajęcia plastyczne z elementami arteterapii, które zapewniają uczestnikom możliwość wyrażenia siebie poprzez działania twórcze. Program ten jest dedykowany osobom, które chcą zgłębiać swoją kreatywność, eksplorować emocje i przeżycia oraz rozwijać umiejętności plastyczne.

Pełen opis zajęć znajdziesz w zakładce ARTETERAPIA

RYSUNEK I MALARSTWO
dla młodzieży

To zajęcia, które mają na celu rozwijanie umiejętności artystycznych oraz wyrażanie siebie poprzez sztukę wizualną. Poznasz różne techniki rysunkowe i malarskie oraz warsztat artysty (techniczne i technologiczne podstawy). Dowiesz się, w jakiej technice czujesz się najlepiej. W miłej atmosferze, w bezpiecznej przestrzeni rozbudzisz swoją kreatywność. Poznasz też ciekawostki z historii sztuki. W swoich działaniach będziemy inspirować się pracami znanych artystów. Będziesz poznawać, eksperymentować, uczyć się, TWORZYĆ!

W trakcie tych zajęć młodzież będzie miała okazję:

 • nauki podstaw rysunku, takimi jak proporcje, perspektywa, światłocień, kompozycja i ruch,
 • eksplorować różnorodne techniki malarskie: akwarele, farby olejne, farby akrylowe, pastele czy techniki mieszane,
 • poznać podstawy ceramiki,
 • tworzyć własne projekty, które pozwolą im wyrazić swoje indywidualne idee i emocje,
 • rozwijać wyobraźnię i kreatywność.

KOMIKS I MANGA
dla młodzieży

Na początku kursu uczestnicy będą uczyć się podstaw rysowania postaci, koncentrując się na figurach, proporcjach i różnych pozach. Rysowanie postaci jest kluczowym elementem w mangach i komiksach. Uczestnicy będą doskonalić swoje umiejętności projektowania oryginalnych postaci, nadając im charakterystyczne cechy.
Manga i komiks to forma narracji wizualnej. Uczestnicy będą więc uczyć się, jak opowiadać historie za pomocą obrazów, używając kadrów do przekazywania napięcia, emocji i akcji.

KURS PRZYGOTOWAWCZY DO SZKÓŁ ARTYSTYCZNYCH

Sztuka to Twoja pasja, masz już rysunkowe podstawy i wybierasz się na studia artystyczne. Czujesz jednak, że przyda Ci się jeszcze poćwiczyć przed egzaminami i przygotować jeszcze lepszą teczkę?

Kurs przygotowawczy do szkół artystycznych jest stworzony w celu pomocy uczniom, którzy chcą ubiegać się o przyjęcie do szkół o profilu artystycznym, ale też dla tych, którzy po prostu lubią tworzyć i chcieliby się w tym rozwijać. Na zajęciach będziemy pracować głównie z martwą naturą, modelem i zadaniami egzaminacyjnymi.

Kurs skupia się nie tylko na doskonaleniu umiejętności warsztatowych, ale także na rozwijaniu wyobraźni i indywidualnego podejścia oraz szukania własnych rozwiązań w wyrażaniu się językiem artystycznym, wizualnym. Podczas zajęć uczestnicy mają również możliwość eksperymentowania z różnymi technikami i materiałami.

Podstawowe tematy, które podejmiemy podczas kursu, to:

 • rysunek ołówkiem i węglem: poznawanie i powtórzenie podstawowych technik rysunku, perspektywy, cieniowania i proporcji,
 • rysunek tuszem,
 • malowanie farbami akrylowymi i akwarelami,
 • szkicowanie martwej natury, pejzażu i portretu: uczenie się obserwacji, proporcji,
 • studium detalu,
 • elementy anatomii, rysunek postaci,
 • elementy rzeźby.